Grzegorz Bonder

General Manager w agencji UNIQUE ONE, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego. Prelegent konferencji, członek jury i rad programowych konkursów marketingowych.

Grzegorz Bonder z branżą marketingowo-reklamową, związany jest od przeszło 20 lat. UNIQUE ONE jest częścią grupy Unique, bardzo wysoko ocenianej w badaniach branżowych w tym m.in. pisma „Media i Marketing Polska”, która w 2017 roku została Agencją Roku Marketingu Zintegrowanego wyróżnioną za innowacje internetowe. W 2018 roku nagrodzono ją Gepardem Biznesu, a w 2019 roku – Diamentem Forbesa. We wrześniu 2019 roku UNIQUE ONE zyskała tytuł Firmy Roku przyznawane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Agencja UNIQUE ONE to pionier nowatorskich form promocji sprzedaży na polskim rynku. Między innymi jako pierwsza wprowadziła do loterii i konkursów brandowane karty płatnicze, czyli produkt bankowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Przeprowadziła również pierwszą w naszym kraju loterię opartą wyłącznie na aplikacji mobilnej oraz stworzyła aplikację mobilną odczytującą w czasie rzeczywistym dane z paragonów fiskalnych.
Agencja tworzy i wdraża ogólnopolskie kampanie m.in. dla takich firm jak: Nestle Polska, Totalizator Sportowy, Orlen, Makro, Play, Sokołów, PGNiG, Canon, Velux oraz Ministerstwo Finansów. W wyniku wygranego przetargu ogłoszonego przez Ministerstwo Finansów, UNIQUE ONE rozpoczęło realizację największej loterii promocyjnej w historii naszego kraju o nazwie Narodowa Loteria Paragonowa. W loterii wykorzystana została aplikacja czytająca paragony, a losowania odbywały się na żywo na antenie TVP z wirtualnego studia S3. Agencja przez przeszło 9 lat była organizatorem loterii promocyjnych i audiotekstowych promujących marki Totalizatora Sportowego z flagowych, corocznym projektem o nazwie „Loteriada”, w których brały udział miliony Polaków. Grzegorz Bonder osobiście nadzorował największe loterie promocyjne w Polsce po 1989 roku.

Od maja 2016 roku UNIQUE ONE jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB. W maju 2018 roku Grzegorz Bonder został ponownie wybrany do zarządu na drugą kadencję, tym razem na stanowisko Wiceprezesa. W 2019 roku zaczął wykłady na Akademii Leona Koźmińskiego na pierwszych w Polsce i Europie studiach podyplomowych „Zarządzanie na rynku gier losowych i zakładów wzajemnych” objętych patronatem Totalizatora Sportowego.

Po pracy Grzegorz Bonder rozwija pasję do samochodów – ma na swoim koncie tytuł mistrza polski w rajdach samochodowych (puchar PZM 2005) oraz 2 wicemistrza w klasyfikacji generalnej 2WD (RSMP 2018).